Biblioteka szkolna

biblioteka ksiazkaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniedziałek 08:00 - 14:00
Wtorek 08:00 - 15:00
Środa 08:00 - 14:00
Czwartek 08:00 - 14:00
Piątek 08:00 - 14:00

Biblioteka jest ważną częścią szkoły. Jest głównym źródłem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na stanie biblioteki znajdują się zarówno lektury szkolne oraz książki o tematyce zgodnej z zainteresowaniami. Czytelnicy korzystają także z księgozbioru podręcznego tj. różnych słowników, encyklopedii, leksykonów, poradników, a także z pozycji popularno- naukowych. W bibliotece znajduje się czytelnia z wyodrębnionymi miejscami do cichego czytania lub pracy własnej.

Raz w miesiącu umieszczane są w gablocie biblioteki statystyki wypożyczeni dla poszczególnych klas wraz z wykazem najlepszych czytelników. Zestawienia te mają bardzo motywującą rolę i pozytywnie wpływają na stan czytelnictwa w poszczególnych klasach.

biblioteka 2Przy bibliotece funkcjonuje Informacyjne Centrum Multimedialne. Dzięki tej pracowni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz korzystać z Internetu, wyszukując i docierając do informacji, które są potrzebne przy odrabianiu pracy domowej oraz w przygotowywaniu się do sprawdzianów i konkursów. Uczniowie mają również możliwość korzystania z programów edukacyjnych oraz edukacyjnych gier komputerowych. Do centrum multimedialnego uczęszczają także w ustalonych porach dzieci ze świetlicy szkolnej. Z pracowni multimedialnej korzystają również nauczyciele różnych przedmiotów prowadząc dodatkowe zajęcia.

biblioteka 3Pracownik biblioteki współpracuje z nauczycielami różnych przedmiotów udostępniając literaturę potrzebną dla uczniów biorących udział w konkursach.
W każdym roku szkolnym odbywają się konkursy biblioteczne o różnej tematyce, o których będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły w zakładce biblioteka.

Aktualne ciekawostki, wyszukane w zakamarkach naszej biblioteki:

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2018
i w tym właśnie dniu, obchodzimy następujące rocznice historyczne:

23.04.1616 – zmarł William Szekspir, angielski dramaturg i poeta.

23.04.1857 – urodził się Ruggiero Leoncavallo, włoski kompozytor, autor opery Pajace.

23.04.1858 – urodził się Max Planck, niemiecki fizyk.

23.04.1964 – Sejm PRL uchwalił ustawy: Kodeks cywilny i Kodeks postępowania cywilnego.

23.04.1969 – zmarł Krzysztof Komeda-Trzciński, polski kompozytor i pianista jazzowy.

23.04.1994 – Unia Demokratyczna i Kongres Liberalno-Demokratyczny połączyły się w Unię Wolności.