Biblioteka szkolna

biblioteka ksiazkaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniedziałek 08:00 - 14:00
Wtorek 08:00 - 15:00
Środa 08:00 - 14:00
Czwartek 08:00 - 14:00
Piątek 08:00 - 14:00

Biblioteka jest ważną częścią szkoły. Jest głównym źródłem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na stanie biblioteki znajdują się zarówno lektury szkolne oraz książki o tematyce zgodnej z zainteresowaniami. Czytelnicy korzystają także z księgozbioru podręcznego tj. różnych słowników, encyklopedii, leksykonów, poradników, a także z pozycji popularno- naukowych. W bibliotece znajduje się czytelnia z wyodrębnionymi miejscami do cichego czytania lub pracy własnej.

Raz w miesiącu umieszczane są w gablocie biblioteki statystyki wypożyczeni dla poszczególnych klas wraz z wykazem najlepszych czytelników. Zestawienia te mają bardzo motywującą rolę i pozytywnie wpływają na stan czytelnictwa w poszczególnych klasach.

biblioteka 2Przy bibliotece funkcjonuje Informacyjne Centrum Multimedialne. Dzięki tej pracowni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz korzystać z Internetu, wyszukując i docierając do informacji, które są potrzebne przy odrabianiu pracy domowej oraz w przygotowywaniu się do sprawdzianów i konkursów. Uczniowie mają również możliwość korzystania z programów edukacyjnych oraz edukacyjnych gier komputerowych. Do centrum multimedialnego uczęszczają także w ustalonych porach dzieci ze świetlicy szkolnej. Z pracowni multimedialnej korzystają również nauczyciele różnych przedmiotów prowadząc dodatkowe zajęcia.

biblioteka 3Pracownik biblioteki współpracuje z nauczycielami różnych przedmiotów udostępniając literaturę potrzebną dla uczniów biorących udział w konkursach.
W każdym roku szkolnym odbywają się konkursy biblioteczne o różnej tematyce, o których będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły w zakładce biblioteka.

Aktualne ciekawostki, wyszukane w zakamarkach naszej biblioteki:

Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2018
i w tym właśnie dniu, obchodzimy następujące rocznice historyczne:

20.01.1320 – Władysław I Łokietek został koronowany w katedrze na Wawelu na króla Polski

20.01.1661 – Jan Kazimierz przekształcił jezuickie kolegium we Lwowie w Akademię

20.01.1793 – urodził się Karol Sienkiewicz, polski poeta i historyk, współtwórca Biblioteki Polskiej w Paryżu, autor polskich słów Warszawianki

20.01.1841 – w wyniku pierwszej wojny opiumowej Wielka Brytania uzyskała Hongkong

20.01.1936 – zmarł Jerzy V , król Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

20.01.1948 – urodził się Natan Sharansky, sowiecki dysydent, działacz praw człowieka, więzień łagrów, izraelski polityk, pełnił m.in. funkcję ministra ds. Jerozolimy i diaspory