07.12.2018 - Pasowanie na Czytelników uczniów klas pierwszych

Dnia 07.12.2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas I. Pani Katarzyna Włodarczyk przygotowała przedstawienie, w którym występowali uczniowie z klasy 5b. Na uroczystości była obecna Pani Dyrektor Magdalena Ciok oraz wychowawcy klasy I a i I b. Aby urozmaicić występ i zaangażować zaproszonych gości do aktywnego udziału, występujący recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. „Pierwszaki” odgadywały  zagadki, razem  ze starszymi uczniami rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na zadawane pytania i uczyły się wierszyka. Dzieci były bardzo zainteresowane oglądanymi występami swoich starszych kolegów, z zaciekawieniem oglądały przygotowaną inscenizację i aktywnie uczestniczyły w zabawach.
Na zakończenie dzieci złożyły uroczystą przysięgę, otrzymały plany lekcji oraz lizaki. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała i aktorzy otrzymali od widzów gromkie brawa.